EPC

BŞK Makine Solar Enerji olarak güneş enerjisi santrallerinin (GES) kurulum öncesi detaylı arazi/çatı analizlerinin yapılmasından projelendirilmesine, şantiye yönetiminden sistem kurulumuna kadar bütün aşamalarında kaliteli ve güvenilir anahtar teslim hizmet sunmaktayız.

Detaylı analizler sonucu her bir proje için en verimli ve ekonomik sistemi seçmekte, deneyimli mühendis ve saha çalışanları ile projemizi hayata geçirmekteyiz. Tüm aşamaları kapsamlı bir şekilde planlanan projede, böylelikle proje sürecinde karşılaşılabilecek her türlü risk ve kaybın önüne geçilmektedir.


Proje ve Danışmanlık

GES projelerinde başarıya ulaşabilmek için en önemli aşama kuşkusuz ki projelendirme kısmıdır. Kapsamlı ve detaylı planlanmamış projelerin sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmesi, uzun ömürlü olması ve beklenen ekonomik getiriyi sağlayabilmesi imkansızdır. BŞK Makine Solar Enerji olarak projelendirme sürecini en ince ayrıntısına kadar bütün etkenleri göz önüne alarak, santralden alınabilecek verimi en üst seviyeye çıkaracak şekilde planlamaktayız. Her bir arazi ve çatı tipine, iklim ve lokasyona özel hazırladığımız analizler ile projenin her aşaması titizlikle çalışılmaktadır

İşletme ve Bakım

Güneş enerji santralleri çok sık bakım gerektiren tesisler olmamalarına rağmen, basit arızalar yatırımcıya ciddi maliyetler çıkartabilmektedir. Olası bir arıza durumunda üretimin kısmen sekteye uğraması ve hatta tamamen durmasını önlemek için bakım faaliyetlerinin periyodik aralıklarla düzenli bir şekilde yürütülmesi büyük önem taşımaktadır

GES verimliliği ve
portföy geliştirme

BŞK Makine Solar Enerji, yapılacak ön etüd ve ölçümler sonrasında üretimde ve projelendirme süreçlerinde kontrol edilemeyen enerji kaybı ve giderlerin kontrol altına alınabilmesini ve/veya düşürülmesini garanti etmektedir. Sistem otomasyonu sayesinde işletme ve bakım maliyetleri de ciddi oranda azalacaktır.