Çözümlerimiz

BŞK ENERJİ A.Ş. olarak, proje ve danısmanlık hizme-tinden baslamak üzere tesisin planlanması, kurulması, isletilmesi, bakımlarının yapılması süreçlerinde tüm GES uygulamalarında endüst-riyel (çatı tipi), evsel (çatı tipi) ,günes tarlası (arazi üzeri) alanlarında a’dan z’ye çözümler üretmek-teyiz.

EPC

BŞK ENERJİ olarak günes esnerjisi santrallerinin (GES) kurulum öncesi detaylı arazi/çatı analizle-rinin yapılmasından projelendirilmesine, santiye yönetiminden sistem kurulumuna kadar bütün asamalarında kaliteli ve güvenilir anahtar teslim hizmet sunmaktayız. Detaylı analizler sonucu her bir proje için en verimli ve ekonomik sistemi seçmekte, deneyimli mühendis ve saha çalısanları ile projemizi hayata geçirmekteyiz. Tüm asamaları kapsamlı bir sekilde planlanan projede böylelikle proje sürecinde karsılasılabilecek her türlü risk ve kaybın önüne geçilmektedir.

Proje ve Danısmanlık

GES projelerinde basarıya ulasabilmek için en önemli asama kuskusuz ki projelendirme kısmıdır. Kapsamlı ve detaylı planlanmamıs projelerin sorunsuz bir sekilde hayata geçirilmesi, uzun ömürlü olması ve beklenen ekonomik getiriyi saglayabilmesi imkansızdır. BŞK ENERJİ olarak projelendirme sürecini en ince ayrıntısına kadar bütün etkenleri göz önüne alarak, santralden alınabilecek verimi en üst seviyeye çıkaracak sekilde planlamaktayız. Her bir arazi ve çatı tipine, iklim ve lokasyona özel hazırladıgımız analizler ile projenin her asaması titizlikle çalısılmaktadır.

Elektrik Taahhüt

Firmamız, elektrik taahhüt hizmetleri alanında Orta Gerilim, Yüksek Gerilim ve Alçak Gerilim tesislerinde kaliteli, ekonomik ve güvenli montaj, uygulama ve bakım islerini gerçeklestir-mektedir. BSK MAKİNE SOLAR ENERJİ trafo merkezlerinin, dagı-tım merkezi ve kök binalarının projelendirilmesi, tesis edilmesi, her türlü yeraltı ve yerüstü enerji nakil hatlarının (beton direk, demir direk) tesis edilmesi, demiryolu ve karayolu geçislerinin yapılması, gerekli izinlerin alınması, gereken durumlarda kamulastırma islemlerinin yürütülmesi ve tesislerin ilgili dagıtım sirketlerine devredilmesi, ilgili TEDAS projelerinin hazırlanması, onaylatılması, baglantı sözlesmelerinin yapılması, sistem kullanım anlasması, geçici kabulünün yapılması ve tüm bu süreçlerin takibini gerçeklestirmektedir.

GES Verimliligi ve Portföy Gelistirme

BŞK MAKİNE SOLAR ENERJİ olarak, yapacagımız ön etüd ve ölçümler sonrasında üretimde ve projelendirme süreçlerinde kontrol edilemeyen enerji kaybı ve giderlerin kontrol altına alınabilmesini ve/veya düsürülmesini garanti etmektedir. Sistem otomasyonu sayesinde isletme ve bakım maliyetleri de ciddi oranda azalacaktır.

İşletme ve Bakım

Günes enerji santralleri çok sık bakım gerektiren tesisler olmamalarına ragmen, basit arızaların yatırımcıya ciddi maliyetleri olabilmektedir. Olası bir arıza durumunda üretimin kısmen sekteye ugraması ve hatta tamamen durmasını önlemek için bakım faaliyetlerinin periyodik aralıklarla düzenli bir sekilde yürütülmesi büyük önem arz etmektedir.